Adım adım tarih…

Eski İstanbul’un tam merkezinde, tarihi yarımadada, her adımda geçmişin izlerine ulaşacağınız muhteşem bir tecrübeye hazır olun.

Ayasofya’ya ve tarihin izlerine yürüme mesafesinde, kendinizi huzurlu ve güvende hissedeceğiniz, tarihi konağımızda sizi ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Odalarımız

Otelimizde standart odalarımızdan daha geniş olan 6 adet Collesium manzaralı 4 adet bahçe manzaralı Deluxe odalarımız bulunmaktadır.

Standart Oda

Deluxe Bahçe Manzaralı Oda

Deluxe Bahçe İki Yataklı

Deluxe Kolezyum Manzaralı Oda

Deniz Manzaralı Teras

Kolezyum Manzaralı Teras

Müşterilerimizden Gelen Yorumlar

Saratoga Nedir?

Güvercinname;

Güvercin, Osmanlı döneminden bugüne belki de en önemli sembollerin başında gelir. Güvercin, şehirli bir kuştur ve tarihten bugüne, her zaman insanlarla iç içe olmuşlar, “edebiyat, el sanatları, savaşlar tarihi, iletişim, mimari ve sosyal yaşam dahil pek çok alanda simgeleşmişlerdir.

Osmanlı hanedanı ve orduları, tüm uzak iletişimlerini “güvercinler aracılığıyla yapmışlardır.” Ayrıca; Hanedanın Topkapı Sarayı’nda ağırladıkları “yabancı diplomatlara” Hünkari cinsi güvercin hediye etmeleri de bir gelenek idi.

Posta güvercinleri ile ilgili birçok kıymetli tez de bulunmaktadır. Neredeyse Orta Asya’dan Avrupa’ya uzanan bir uçuş rotaları vardır. Bu rota içinde mola verdikleri ve dinlenmek için konakladıkları yerler de vardır. Bunlara “güvercinlik” denilir.

Bir anlamda; SARATOGA da uzun yollardan gelen misafirlerin “güvercinliğidir.”

Sosyal Medya Akışı

Saratoga Hotel

Open chat
1
Scan the code
Hello
Can we help you?